poniedziałek, 21 listopada 2011

Święta?

W zeszły poniedziałek zaniosło mnie do Galerii Mokotów, bywam tam rzadko, bo daleko i nie lubię, wolę już swoją Arkadię, ale pojechałam i zadziwiłam się, bo tam święta na całego:

Zdjęcia szare, bo dzień akurat był szary, bury i mglisty. Przyznać muszę, że jak dla mnie to trochę zbyt wcześnie, w sklepach już pełno świątecznych gadżetów i jeszcze do tego świąteczne dekoracje....

Wczoraj było Szarotkowo, czyli kilka godzin robótkowania, gadania, oglądania cudzych robótek i chwalenia się swoimi, miziania różnych cudnych wełenek, jak ja to kocham! Szkoda, że to tylko raz w miesiącu, bo mogłabym chyba co tydzień fundować sobie taką frajdę!
Przy wejściu zadziwił mnie kwitnący barwinek (no dobra, jeden jedyny kwiatek na grządce barwinka), czyżby wiosna?


Potem było włóczkowe szaleństwo:Widać tę żądzę posiadania, prawda?

No a na koniec ja w mojej nowej szydełkowej tunice, którą wreszcie udało mi się skończyć, wiem, nie jest idealna, ale jest SKOŃCZONA i to mnie w tej chwili cieszy, zawsze mogę ją przecież spruć:

Światło jest kiepskie, chociaż Jola starała się jak mogła, stałam pod lampą i dlatego takie jednostronne oświetlenie, ale widać, że to tunika, prawda?

A żeby za wesoło nie było, to dzisiaj byłam na pogrzebie mojej wychowawczyni z podstawówki, miała tylko 67 lat.... I tak przykro, bo kiedy jakiś czas temu organizowaliśmy klasowe spotkanie miała na nim być, ale była chora, później mieliśmy zamiar wpaść do niej w 3-4 osoby z krótką wizytą, ale jakoś się nie składało, a teraz już za późno......

5 komentarzy:

 1. No piękna tunika. Po co pruć.
  Masz w tej Warszawce wybór różnych galerii. My tu mamy malutkie, ale wszędzie już świątecznie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Tunika kapitalna:))) I kolor też cudny, a z tego co pamiętam, to dobrze do Ciebie Dorotea:))) pasuje.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki dziewczyny za dobre słowo! Cudo to to nie jest, ale jest, a kolorek..... no cudny, ostatnio mam fazę na turkusy, chociaż dziewczyny na Szarotkowie z lekka porażone kolorkiem były ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ Ty jesteś zdolna! Pozdrawiam Cieplutko. :* elissa2

  OdpowiedzUsuń
 5. Elissko - nie zawstydzaj mnie ;-)

  OdpowiedzUsuń