wtorek, 4 czerwca 2013

Działkowo.

Ostatnie kilka dni spędziłam na działce, na szczęście tym razem pogoda była znacznie lepsza niż na początku maja, więc mogłam popracować w ogródku, wciąż jest pięknie, co prawda tulipany i żonkile już przekwitły, ale wciąż coś kwitnie:


Tak wyglądał mak jeszcze wieczorem:


 A tak rano:

 

Oczywiście podglądałam też ptaszki, wróble (już się poprawiam - to mazurki, dziękuję za fachową uwagę w komentarzach, ja jakoś nie mogę nigdy zapamiętać czym się różni wróbel od mazurka, ale postaram się poprawić następnym razem):  

 Synogarlice (tu też się poprawiam, to grzywacze, synogarlice występują w Afryce, u nas nie, przyznaję, koleżanka rzuciła hasło - synogarlice, więc uznałam, że wie co mówi i nie sprawdziłam, błąd, przepraszam):


A przede wszystkim sikorki, które zamieszkały w budce na domu i już karmią młode. A jeśli jesteście ciekawi czym, to proszę, popatrzcie:

 
 
 

  A po karmieniu, trzeba w domku posprzątać:

 

Muchołówki na razie skupiają się na przeganianiu dzięcioła, który niestety wciąż kręci się przy ich budkach, mam nadzieję, że uda im się, mimo wszystko dochować młodych, a mnie uda się je popodglądać, chociaż niestety nie zanosi się, abym w czerwcu miała szanse na spędzanie weekendów na działce. bo wciąż się coś będzie działo, a to zjazd scrapowy, a to publiczne robótkowanie i  inne imprezy.

7 komentarzy:

 1. Z ptaków na pierwszym zdjęciu to nie są wróble a... mazurki. Ptaki, które dały nazwę dla mojego bloga. Drugie są grzywacze, u nas synogarlic nie ma. A reszta się zgadza :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi, fachowiec ze mnie marny, muszę się dokształcić!Już poprawiłam, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd!

   Usuń
 2. O kurcze, ślicznie Ci to wyszło:) No i masz od razu fachowca w postaci krogulca:) Ale kto choć raz ptaszka sfotografuje, ten już zawsze będzie je widział w przyrodzie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Nie da się ukryć, że fotografowanie ptaków to duża frajda, powinnam się dokształcić, aby nie wprowadzać nikogo w błąd, szczęśliwie fachowiec mnie poprawił :-)

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia ptaszków. Znajoma wróciła z Wawy, mówiła, że tam lato, u nas jest deszczowa jesień. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! U nas deszczowo, ale ciepło, więc nie jest źle, ale chociaż jeden dzień bez deszczu by się przydał!

   Usuń
 4. Wspaniale uchwyciłaś tę sikorkę.

  OdpowiedzUsuń